Market Wrap: Bitcoin osiąga 34,8 tys. dolarów, podczas gdy zmienność Etheru rośnie w górę

Bycza mentalność bitcoina wydaje się formować na rynku opcji, podczas gdy eter kontynuuje swoją kolejkę górską.

Niektórzy inwestorzy bitcoinowi wydają się kupować w okolicach 30.000$ i realizować zyski przy 40.000$, według jednego z analityków. W międzyczasie rynek spot eteru oddziela się od bitcoina i wpada w dzikie wibracje, zgodnie z metrykami zmienności.

Bitcoin (BTC) notowany jest na poziomie 32 963 dolarów o godzinie 21:15 UTC (4:15 ET). Zyskuje 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin.
24-godzinny zakres Bitcoina: $31,650-$34,893 (CoinDesk 20)
BTC powyżej 10-godzinnych i 50-godzinnych średnich kroczących na wykresie godzinowym, byczy sygnał dla techników rynkowych.

Handel Bitcoin na Bitstamp od 22 stycznia.

Cena Bitcoin Era zyskała na otwarciu tygodnia, wzrastając z tak niskiego poziomu jak 31 640 dolarów o około 21:00 UTC (4 p.m. ET) w niedzielę do tak wysokiego jak 34 893 dolarów o około 14:00 UTC (9 p.m. ET) w poniedziałek. Od tego czasu cena nieco się osunęła, z najstarszą na świecie kryptowalutą zmieniającą ręce w okolicach $32,963 w czasie prasy.

„Potrzebne jest czyste wybicie powyżej 34 500 USD i bardziej trwałe powyżej 36 000 USD“, powiedział David Lifchitz, dyrektor inwestycyjny w firmie transakcyjnej ExoAlpha, w rozmowie z CoinDesk. „Może nas również czekać klasyczne dno ‚W‘, kiedy pierwsze odbicie od najniższych poziomów spotka się z kolejną porcją sprzedaży, zanim ostatecznie odbije się na dobre“.

Do tej pory w tym roku bitcoin wzrósł o ponad 13% na giełdach spot, takich jak luksemburska firma Bitstamp.

Wyniki bitcoina spot na giełdzie Bitstamp w 2021 roku.

„Wszyscy widzą dobre kupno na niskim poziomie 30 tys. dolarów, więc najwyraźniej instytucje czują się komfortowo wchodząc tam“ – zauważył Chris Thomas, szef działu aktywów cyfrowych w banku Swissquote. „Wcześniej widzieliśmy silną sprzedaż w okolicach 40 000 USD, więc będą to duże testy w ciągu następnego tygodnia lub dwóch“.
Zapisz się do First Mover, naszego codziennego newslettera o rynkach.
Zapisując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.

„Wyobrażam sobie, że jest kilka dużych nazwisk, o których jeszcze nie wiemy, że obecnie skupują bitcoina“ – dodał Thomas. „Prawdopodobnie odkryjemy je bardzo szybko, do tego czasu zgromadzą całkiem pokaźne wolumeny“.

Na rynku perpetual swaps, gdzie dostawcy płynności wystawiają kryptowaluty dla traderów, aby wykorzystać dźwignię finansową, stopy finansowania z powrotem idą w górę, szczególnie na OKEx, który oferuje 0,0865%, najwyższe od 20 stycznia. Jest to sygnał, że lewarowani traderzy są gotowi zacząć płacić, aby zająć długą pozycję.

Finansowanie swapów Bitcoin w zeszłym tygodniu.

Na rynku opcji, bycza mentalność bitcoina wydaje się formować. Otwarte zainteresowanie (OI) według strike’ów jest najwyższe w punkcie cenowym $52,000 w niedzielę, z 21.4 BTC w OI. Drugie miejsce jest jednak znacznie bardziej niedźwiedzie, z 17,7 BTC na poziomie 20 000 USD.

Otwarte zainteresowanie opcjami na Bitcoina według strike.

„Myślę, że zarówno bitcoin, jak i ether będą nadal widzieć wyższe szczyty“ – powiedział Michael Gord, dyrektor generalny firmy handlowej Global Digital Assets. „Ale jak widzieliśmy w poprzedniej hossie, kiedy bitcoin się ochładza, światło reflektorów przenosi się na eter, a kiedy BTC i ETH się ochładzają, zaczynamy widzieć, jak altcoiny błyszczą“ – dodał Gord. „Tego właśnie spodziewam się zobaczyć w ciągu najbliższych kilku tygodni“.

Coś do obserwowania: Oddzielenie się Etheru od bitcoina. W ciągu ostatniego roku korelacja między bitcoinem a eterem zmniejszyła się.

Bitcoin i eter 90-dniowa korelacja w ciągu ostatniego roku.

W dniu 24 stycznia 2020 roku, 90-dniowa korelacja wynosiła 0,86. Korelacja 90-dniowa na poziomie 1 oznacza wysoką korelację. W niedzielę, 24 stycznia 2021 roku, wartość ta wynosiła 0,66.

Ether staje się niestabilny

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ether (ETH), była płaska w poniedziałek, handlując w okolicach $1,342 i w ciągu 24 godzin od 21:15 UTC (4:15 p.m. ET) była na czerwono 0,08%.

Read More: Duzi inwestorzy gromadzili Ether, gdy cena wzrosła do rekordowego poziomu

30-dniowa zmienność Etheru, miara wahań aktywów na rynku spot, wzrosła dramatycznie od początku roku. 1 stycznia 2021 r. zmienność wynosiła 66,87%. W niedzielę, 24 stycznia, liczba ta wyniosła 152,67%, co jest najwyższym wynikiem od czasu krachu rynkowego wywołanego koronawirusem w kwietniu 2020 roku. Jest również znacznie wyższa niż zmienność bitcoina na poziomie 106,33% na dzień 24 stycznia.

30-dniowa zmienność Etheru i bitcoina w ciągu ostatniego roku.

Greg Magadini, dyrektor generalny agregatora danych Genesis Volatility, powiedział, że podczas gdy zwiększone wahania cen mogą być okazją dla niektórych traderów, jest on ostrożny co do wszelkich niedźwiedzich minusów.

„Zauważyliśmy w naszym biuletynie, że zmienność ETH jest historycznie bardzo wysoka, ale jesteśmy ostrożni, aby ją shortować, w porównaniu do BTC“ – powiedział Magadini w rozmowie z CoinDesk. „ETH ma przestrzeń do działania. Spike do ponad $2,000 w szybkiej modzie jest zdecydowanie w kartach dla ETH.“

Comments are closed.